Aquacentrum

Česká Ves, tel.: 584 428 186


WebKamera

Historie a současnost

První stopy osídlení, kde se rozkládá dnešní Česká Ves, sahají až do 6. století. Písemné zmínky o osadě s názvem Waltherowici pochází z roku 1284, kdy vznikla Zakládající kniha vratislavského biskupství. Dnešní název obce se objevuje až v roce 1410. Původ má pravděpodobně podle horníků z Čech, které pozval k dolování železné rudy a zlata tehdejší  vlastník obce Hynek Muščín. Obc značně poškodily smutně proslulé čarodějnické procesy, ve kterých  bylo upáleno 16 žen a 1 dítě - nejvíce z obcí na Jesenicku.
Rozvoj je zaznamenán až s přelomem 18. století. V obci je obnoven kostel, pracuje mlýn, spolková pila a rozvíjí se plátenictví. Spolková továrna se v roce 1894 mění na akciovou společnost pro výrobu železného zboží - dnešní Řetězárna a. s., která má tak velký význam pro obec - její výrobky se prodávají ve více než 30ti zemích světa.
Rodáci z České Vsi se také zasloužili o jesenické lázeňství. V roce 1798 se v obci narodil zakladatel lázní v Lipové Johann Schroth.
Vsoučasné době má obec 2 554 obyvatel, pro které je zajištěna veškerá vybavenost včetně možnosti využití volný čask zábavě a odpočinku. Je zde možno strávit příjemný pobyt a využít ubytovací kapacity v soukromých penzionech i hotelu Zlatý Chlum a vybrat si z nabíky různých aktivit pro volný čas.

 

Kontakt:

Obec Česká Ves

tel.: 584 428 107

email: info@cves.cz

www.cves.cz

 

CZplus – pečeť dlouhodobé spolupráce a kvality
Cookies